ISIC – Międzynarodowa legitymacja studencka

ISIC (International Student Identity Card) jest jedynym dokumentem potwierdzającym status studenta na całym świecie. Dzięki niej uzyskujesz dostęp do kilkudziesięciu tysięcy zniżek w Polsce i zagranicą. Jeśli chcesz może być także kartą zawierającą ubezpieczenie.

karta-isic

Zapewnia zniżki!

Z ISIC otrzymujesz rabaty w kilkudziesięciu tysiącach miejsc na całym świecie. Ponad 5000 punktów honoruje ISIC w Polsce, udzielając jej posiadaczom rabatów do 50%. Dzięki ISIC oszczędzasz na transporcie, płacąc za miejsce w hotelu, w restauracjach, pubach, ośrodkach kultury, a także sklepach i punktach usługowych.
W wielu krajach posiadacze ISIC otrzymują zniżki na towary lub usługi, które nie zostały objęte oficjalną umową, ponieważ wiele instytucji traktuje legitymację ISIC jak lokalną legitymację studencką.

Potwierdza status studenta

ISIC objęty patronatem UNESCO, został wprowadzony w 1968 r. w celu stworzenia jednolitego dokumentu identyfikacyjnego dla uczniów i studentów na całym świecie. Co roku korzysta z niego około 5 milionów osób z ponad 100 krajów na całym świecie. Wiele instytucji akademickich zaadoptowało ISIC jako legitymację studencką swojej uczelni.

Zawiera ubezpieczenie

w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków za granicą – 20 000 zł oraz kosztów leczenia podczas każdej podróży zagranicznej – 60 000 EUR.
Istnieje możliwość ubezpieczenia się także w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie RP, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz w zakresie ekstremalnego i wyczynowego uprawiania sportu.

Kto może nabyć kartę ISIC?

ISIC przysługuje studentom studiów stacjonarnych i podyplomowych uczelni państwowych i prywatnych bez ograniczenia wieku. Wystawiana jest także uczniom szkół średnich i gimnazjów powyżej 12 roku życia.

Jak długo jest ważna?

Legitymacja ISIC jest ważna maksymalnie 16 miesięcy (legitymacje ważne są edycjami wrzesień  – grudzień; aktualna: 01/09/2014 – 31/12/2015).

Rodzaje kart ISIC
I. ISIC BEZ UBEZPIECZENIA
Już za 24 zł (od 1 września 2014)  możesz kupić kartę ISIC, dzięki której zaoszczędzisz w wielu miejscach w kraju i zagranicą.

II. ISIC Z UBEZPIECZENIEM
Jeśli chcesz, masz możliwość kupienia ISIC z pakietem ubezpieczeniowym. Każda osoba, która kupi ISIC z ubezpieczeniem korzysta ze wszystkich przywilejów wynikających z posiadania karty ISIC, a dodatkowo jest objęta ochroną ubezpieczeniową. Sam zdecyduj jaki pakiet potrzebujesz. Ubezpieczenie w ramach ISIC gwarantuje Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

1. ISIC z ubezpieczeniem w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (20 000 zł) tylko w Polsce – cena karty 59 zł

2. ISIC z ubezpieczeniem w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (20 000 zł) oraz kosztów leczenia (60 000 EUR) zagranicą. Ubezpieczenie nie obowiązuje na terenie USA, Kanady Australii i Japonii – cena karty 79 zł

Wybierając ten wariant ubezpieczenia masz możliwość za dodatkową opłatą nabyć także ubezpieczenie:

  • w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dopłata 25 zł do ceny karty);
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z rozszerzeniem na ubezpieczenie podczas uprawiania sportów  ekstremalnych oraz OC w życiu prywatnym oraz OC podczas uprawiania sportów ekstremalnych w Polsce (dopłata 55 zł do ceny karty);
  • ubezpieczenie podczas uprawiania sportów  ekstremalnych oraz OC w życiu prywatnym z rozszerzeniem OC podczas uprawiania sportów ekstremalnych  na świecie (bez Rzeczypospolitej Polskiej), (dopłata 30 zł do ceny karty);
  • na terenie USA, Kanady, Australii i Japonii (dopłata 90 zł do ceny karty);
  • ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego (dopłata 15 zł do ceny karty).Ważne!
    Do wyrobienia ISIC potrzebna jest ważna legitymacja szkolna/studencka i jedno zdjęcie.