Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenia w podróży

Naszym klientom proponujemy następujące ubezpieczenia podczas podróży:

 • KOSZTY LECZENIA – poczucie bezpieczeństwa i komfort podróży nawet w obliczu nieoczekiwanych zdarzeń. Zapewnimy Ci dostęp do całodobowego Centrum Pomocy oraz usług medycznych, technicznych i informacyjnych.
 • KOSZTY REZYGNACJI – zabezpieczy Cię na wypadek, gdy będziesz musiał zrezygnować lub przerwać uczestnictwo w wykupionej imprezie turystycznej lub zrezygnować z biletu na na wybrany środek transportu komunikacji międzynarodowej.
 • NASTĘPSTWA NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW
 • UBEZPIECZENIE BAGAŻU

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była jedną z najkorzystniejszych w branży. W związku z tym oferujemy ubezpieczenia tylko najbardziej renomowanych ubezpieczycieli takich jak Allianz, Signal Iduna i TU Europa.
Jeśli będą Państwo zainteresowani wykupieniem ubezpieczenia prosimy o kontakt z naszym biurem.

ubezpieczenie-turystyczne-02-img

ISIC – Międzynarodowa legitymacja studencka

ISIC (International Student Identity Card) jest jedynym dokumentem potwierdzającym status studenta na całym świecie. Dzięki niej uzyskujesz dostęp do kilkudziesięciu tysięcy zniżek w Polsce i zagranicą. Jeśli chcesz może być także kartą zawierającą ubezpieczenie.

karta-isicZapewnia zniżki!

Z ISIC otrzymujesz rabaty w kilkudziesięciu tysiącach miejsc na całym świecie. Ponad 5000 punktów honoruje ISIC w Polsce, udzielając jej posiadaczom rabatów do 50%. Dzięki ISIC oszczędzasz na transporcie, płacąc za miejsce w hotelu, w restauracjach, pubach, ośrodkach kultury, a także sklepach i punktach usługowych.
W wielu krajach posiadacze ISIC otrzymują zniżki na towary lub usługi, które nie zostały objęte oficjalną umową, ponieważ wiele instytucji traktuje legitymację ISIC jak lokalną legitymację studencką.

Potwierdza status studenta

ISIC objęty patronatem UNESCO, został wprowadzony w 1968 r. w celu stworzenia jednolitego dokumentu identyfikacyjnego dla uczniów i studentów na całym świecie. Co roku korzysta z niego około 5 milionów osób z ponad 100 krajów na całym świecie. Wiele instytucji akademickich zaadoptowało ISIC jako legitymację studencką swojej uczelni.

Zawiera ubezpieczenie

w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków za granicą – 20 000 zł oraz kosztów leczenia podczas każdej podróży zagranicznej – 60 000 EUR.
Istnieje możliwość ubezpieczenia się także w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie RP, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz w zakresie ekstremalnego i wyczynowego uprawiania sportu.

Kto może nabyć kartę ISIC?

ISIC przysługuje studentom studiów stacjonarnych i podyplomowych uczelni państwowych i prywatnych bez ograniczenia wieku. Wystawiana jest także uczniom szkół średnich i gimnazjów powyżej 12 roku życia.

Jak długo jest ważna?

Legitymacja ISIC jest ważna maksymalnie 16 miesięcy (legitymacje ważne są edycjami wrzesień  – grudzień; aktualna: 01/09/2014 – 31/12/2015).

Rodzaje kart ISIC
I. ISIC BEZ UBEZPIECZENIA
Już za 24 zł (od 1 września 2014)  możesz kupić kartę ISIC, dzięki której zaoszczędzisz w wielu miejscach w kraju i zagranicą.

II. ISIC Z UBEZPIECZENIEM
Jeśli chcesz, masz możliwość kupienia ISIC z pakietem ubezpieczeniowym. Każda osoba, która kupi ISIC z ubezpieczeniem korzysta ze wszystkich przywilejów wynikających z posiadania karty ISIC, a dodatkowo jest objęta ochroną ubezpieczeniową. Sam zdecyduj jaki pakiet potrzebujesz. Ubezpieczenie w ramach ISIC gwarantuje Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

1. ISIC z ubezpieczeniem w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (20 000 zł) tylko w Polsce – cena karty 59 zł

2. ISIC z ubezpieczeniem w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (20 000 zł) oraz kosztów leczenia (60 000 EUR) zagranicą. Ubezpieczenie nie obowiązuje na terenie USA, Kanady Australii i Japonii – cena karty 79 zł

Wybierając ten wariant ubezpieczenia masz możliwość za dodatkową opłatą nabyć także ubezpieczenie:

 • w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dopłata 25 zł do ceny karty);
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z rozszerzeniem na ubezpieczenie podczas uprawiania sportów  ekstremalnych oraz OC w życiu prywatnym oraz OC podczas uprawiania sportów ekstremalnych w Polsce (dopłata 55 zł do ceny karty);
 • ubezpieczenie podczas uprawiania sportów  ekstremalnych oraz OC w życiu prywatnym z rozszerzeniem OC podczas uprawiania sportów ekstremalnych  na świecie (bez Rzeczypospolitej Polskiej), (dopłata 30 zł do ceny karty);
 • na terenie USA, Kanady, Australii i Japonii (dopłata 90 zł do ceny karty);
 • ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego (dopłata 15 zł do ceny karty).Ważne!
  Do wyrobienia ISIC potrzebna jest ważna legitymacja szkolna/studencka i jedno zdjęcie.

Karta EURO26

Mniejsze koszty, więcej radości, żadnych formalności

Europejska Karta Młodzieżowa EURO26 obniża koszty przygód i poznawania nowych ludzi już od 1987 roku. Obecnie nasza Karta honorowana jest aż w 38 krajach, w każdym oferując tysiące zniżek.

euro26-1 euro26-2
Bardzo chętnie wykorzystywana przy krajowych bądź zagranicznych podróżach, posiada wiele odmian i szeroką ofertę ubezpieczeń, które zapewniają kompleksową (i atrakcyjnie wycenioną!) ochronę w każdej sytuacji.
Podstawowe EuroFakty:
Podstawowe EuroFakty:
 • limit wieku to 5-30 lat – „26” (zostało tylko w nazwie);
 • nie musisz być studentem;
 • karta opłacana jest raz na rok (już od 50 zł rocznie);
 • ubezpieczenia możesz dokładać również później, gdy tylko będą Ci potrzebne (np. wyjazd sportowy);
 • … i najważniejsze – Karta to naprawdę świetna rzecz!

Nie da się zapamiętać stu tysięcy rabatów, ale bardzo przyjemnie jest móc je wykorzystywać. Gdy raz staniesz się właścicielem Karty, szybko przyzwyczaisz się do tego, jak wiele usług możesz rozliczyć ze zniżką. Stale rozszerzamy ofertę dodatkowych zniżek i programów partnerskich.

Ubezpieczać się na podróż? Wybierz opcje swojej Karty!

Ponad 90% wykorzystywanych Kart to wersje zawierające pakiet ubezpieczeń. Dzięki popularności Karty możemy zaoferować doskonałe warunki za równie doskonałą cenę – co doceniają młodzi ludzie z całej Europy.
EURO26 to prawdziwy paszport do europejskich przygód.

EURO26 to prawdziwy paszport do europejskich przygód.

Karta Planeta Młodych

Karta Planeta Młodych jest kartą ubezpieczeniowo-zniżkową dla wszystkich w wieku od 5 do 39 lat. Żeby kupić naszą Kartę nie musisz być uczniem ani studentem! Jeśli zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na uczelni, w szkole, ubezpieczeniem podczas letnich i zimowych wyjazdów turystycznych, ubezpieczeniem podczas wyjazdów zagranicznych na naukę, szukasz atrakcyjnych promocji w trakcie zakupów w różnych sklepach, kinach czy basenach – Karta Planeta Młodych będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Na rynku istniejemy już od ponad 10 lat i nieustannie staramy się udoskonalać nasz produkt, tak by wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Proponujemy aż 10 wariantów Karty wśród, których każdy znajdzie wersję pasującą do jego potrzeb.

karta-planeta-mlodych

Ubezpieczenie zawarte w Karcie Planeta Młodych obowiązujące na terytorium Polski jak i pozostałych krajów świata w tym również na terytorium USA i Kanady, świetnie sprawdzi się jako tanie ubezpieczenie turystyczne. Karta Planeta Młodych to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnie uprawiających sport, w tym również sporty ekstremalne, wyjeżdżających na zagraniczny staż, praktykę czy też do pracy zarobkowej, jak również dla szukających alternatywy dla ubezpieczenia w szkole czy na uczelni.
Karta Planeta Młodych to:

 • ubezpieczenie dla wszystkich od 5 do 39 lat;
 • ubezpieczenie w USA i Kanadzie!;
 • całoroczne ubezpieczenie NNW na całym świecie;
 • całoroczne ubezpieczenie KL poza granicami Polski na całym świecie;
 • całoroczne ubezpieczenie OC na całym świecie;
 • ubezpieczenie w podróży, w pracy i w trakcie nauki;
 • ubezpieczenie w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych;
 • zniżki w Twoich ulubionych punktach w całej Polsce;
 • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami;
 • Karta ważna jest 365 dni;

Karta Planeta Młodych to najlepsze ubezpieczenie!
Z Kartą Planeta Młodych zyskujesz ubezpieczenie w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka, sportów ekstremalnych i wyczynowego uprawiania sportu. Ubezpieczenie działa w trakcie wymian studenckich, staży, praktyk, wyjazdów Work&Travel do USA* oraz pracy zarobkowej. Z naszą kartą zyskujesz ochronę ubezpieczeniową na całym świecie, w tym również na terytorium USA i Kanady*. Karta Planeta Młodych zawiera:

 • Całoroczne ubezpieczenie NNW na całym świecie. Dzięki Ubezpieczeniu od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków możesz zyskać odszkodowanie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu (np. za złamanie). Od
 • Całoroczne ubezpieczenie KL na całym świecie. Jeśli przebywając za granicą ulegniesz wypadkowi lub zachorujesz to ubezpieczenie pokryje koszty związane z leczeniem.
 • Całoroczne ubezpieczenie OC na całym świecie.Nie musisz się już martwić o wypłacanie odszkodowań w wyniku szkody osobowej lub rzeczowej, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.

*dotyczy wybranych wariantów

Karta Planeta Młodych to atrakcyjne zniżki!
Dzięki Karcie Planeta Młodych możesz skorzystać z atrakcyjnych zniżek w całej Polsce. Mniej zapłacisz za jedzenie w wielu restauracjach czy barach. Taniej będziesz się bawił i wypoczywał w klubach, dyskotekach, kinach, fitnessach, siłowniach czy na basenach. Mniej wydasz na naukę języków obcych w szkołach językowych. Będziesz miał zniżkę także na kursy prawa jazdy. Z Kartą taniej dokonasz zakupu ubrań, sprzętu sportowego, komputerów, instrumentów muzycznych i książek. Wszystkie punkty zniżkowe opatrzone są naklejkami „honorujemy Kartę Planeta Młodych”.

Twoja Karta Podróże Classic

Ubezpieczenie turystyczne, któremu możesz zaufać

Wybieracie się w podróż zagraniczną? Odkryjcie nasze ubezpieczenie turystyczne z pakietem assistance, które jest najlepszą formą ochrony bez względu na to czy wyjeżdżacie sami, z rodziną czy z przyjaciółmi.

karta-april-classicDo kogo adresowana jest oferta?

Dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych, ale również w celach związanych z wykonywaniem pracy fizycznej i umysłowej. Ubezpieczenie podróżne zapewnia ochronę także podczas delegacji służbowej. Karta ważna jest przez 365 dni.

Świadczenia

 • Koszty leczenia – 260 000 PLN;
 • Następstwa nieszczęśliwych wypadków – 15 000 PLN;
 • Odpowiedzialność cywilna – 100 000 PLN;
 • Koszty rehabilitacji po powrocie do Polski – 500 PLN;
 • Ubezpieczenie „Komfortowa Kieszeń” – 1 000 PLN – pakiet gwarantujący ochronę rzeczy osobistych  ubezpieczonego od kradzieży z włamaniem i rabunku;
 • Organizacja i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego z miejsca wypadku lub zakwaterowania do ambulatorium lub szpitala;
 • Organizacja i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego do miejsca zamieszkania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej lub placówki medycznej w RP;
 • Organizacja i pokrycie kosztu transportu zwłok ubezpieczonego do miejsca pochówku na terenie RP;
 • Organizacja i pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia i podróży osoby towarzyszącej;
 • Ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwań przez wyspecjalizowane służby ratownicze.

Zalety

 • Daje możliwość ubezpieczenia osób w wieku od 29 do 60 roku życia;
 • Brak franszyzy integralnej;
 • Łatwy kontakt z Centrum Pomocy APRIL Polska;
 • Pokrycie wszystkich kosztów leczenia za granicą;
 • Pokrycie kosztów przedwczesnego porodu za granicą (do 32 tygodnia ciąży) oraz kosztów opieki nad matką i noworodkiem;
 • Pokrycie kosztów leczenia wynikającego z zaostrzenia się następstw chorób przewlekłych;
 • Gwarantuje ochronę ubezpieczonego podczas wykonywania za granicą pracy fizycznej i biurowej;
 • Gwarantuje ochronę ubezpieczonego podczas amatorskiego uprawiania sportów.