Wycieczki dla młodzieży

WARSZAWA - MIASTO WARTE ZOBACZENIA

warszawa-1024x351

*Wyobraź sobie, że całkowicie gaśnie światło… Niewidzialna Wystawa

To wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi… Wytęż zmysły!

Ciekawe? Dziwne? Obce? Wyobraź może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy?

*Zwiedzanie Pawiaka

Lekcje muzealne poświęcone historii funkcjonowania jednego z głównych więzień politycznych Gestapo w Polsce w latach okupacji hitlerowskiej.

*Wyjście AWARYJNE

Miejsce niezwykłe, w którym będziemy mieli okazje zmierzyć się z ciekawymi zagadkami umysłowymi i wymagających zręczności wyzwaniami. Będziemy mogli rozwijać wyobraźnię, kreatywność i spostrzegawczość. Popracujemy nad pracą w grupie, logicznym myśleniem i łączeniem faktów.

NUDA??? Sprawdź czy uda Ci się rozwiązać ZAGADKĘ!

*Planetarium

Podczas filmu dowiesz się więcej o codziennych zjawiskach astronomicznych. Co się dzieje na niebie? Dlaczego Słońce świeci i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Film opowiada też o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu. Przed filmem odbywają się pokazy na żywo: Satelity Ziemi

*Wizyta w TVP

Zobacz telewizję od kuchni i poczuj się jak gwiazda

*Muzeum Powstania Warszawskiego

Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? Przylej założenie, że należy połączyć historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i w ten sposób zakorzenić wydarzenia sprzed 60 lat we współczesnej świadomości narodowej.

Chcieli przede wszystkim oddać klimat tamtego czasu, odtworzyć atmosferę powstańczej Warszawy, pokazać nie

*Warszawska Starówka

Serce Warszawy gdzie możemy zobaczyć m. in. Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Pomnik Syrenki, Dziedziniec Zamku Królewskiego, Pomnik Małego Powstańca

*Stadion Narodowy

Trasa Piłkarza: Droga piłkarza bez tajemnic! Na własnej skórze przekonaj się, którędy piłkarze przybywają na stadion, zobacz jak wygląda Strefa Zawodnicza, poznaj zakamarki piłkarskiej szatni, wejdź na płytę boiska, a na koniec wczuj się w rolę piłkarza w po meczowej Sali Konferencyjnej

*Sejm

Poznajmy miejsce spotkań 460 posłów, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje dla naszego kraju

*Spektakl w wybranym Teatrze

*Łazienki Królewskie

Letnia rezydencja króla Stanisława Augusta, to niezwykłe i magiczne miejsce, o pięknie Łazienek Królewskich stanowi połączenie klasycystycznej architektury i bogatego, naturalnego otoczenia tworzącego zjawiskowe ogrody. Zabytkowy Ogród Muzeum liczy obecnie 76 ha powierzchni. Wśród pereł Rezydencji warto wymienić między innymi Pałac na Wyspie .

*Spacer po Powązkach

Cmentarz jest najbardziej znaną zabytkową nekropolią w Warszawie – skarbnicą rzeźby i małej architektury. Cały teren cmentarza objęty jest ścisłą ochroną konserwatorską. Spoczęły tutaj ciała wielu wybitnych Polaków.

 

Cena uzależniona od ilości uczestników i wybranych atrakcji.

Przykładowe programy:

Warszawa młodzież 1

Warszawa młodzież 2

Warszawa młodzież 3

Warszawa młodziez 4

 

LUBLIN

stare-miasto-lublin

 

*PIWNICA POD FORTUNĄ – „Podróże w czasie”

Jest to wyprawa w barwną przeszłość Lublina, podczas której uczestnicy poznają fascynujące wątki nowożytnej historii miasta.

 

*LUBELSKA TRASA PODZIEMNA

Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi, który już sam w sobie dostarcza wielkich emocji, jest jednocześnie wędrówką w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta.

 

*SKANSEN WSI LUBELSKIEJ

Zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego.

 

*OGRÓD BOTANICZNY

Który powstał w 1695 roku. Zbiory roślinne wykorzystywane są do celów dydaktycznych i edukacyjnych oraz naukowo – badawczych realizowanych przez pracowników i studentów uczelni lubelskich.

 

*PAŃSTWOWE MUZEUM NA MAJDANKU

Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, nazywany potocznie Majdankiem, powstał na mocy decyzji Heinricha Himmlera. Obóz miał stanowić rezerwuar darmowej siły roboczej dla realizacji planów budowy imperium germańskiego na Wschodzie.

 

*ZAMEK LUBELSKI

Dawny zamek królewski w Lublinie z Kaplicą Zamkową, pierwotnie zbudowany w XII wieku, Kaplica zamkowa pw. św. Trójcy, wybudowana jako fundacja Kazimierza Wielkiego, to jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce, pokryty rusko-bizantyjskimi freskami z 1418, powstałymi na zamówienie Władysława Jagiełły.

 

*MUZEUM ZAMOYSKICH – PAŁAC W KOZŁÓWCE

Zespół pałacowo – parkowy zbudowany w stylu późnego baroku na przełomie XIX i XX w. , rozbudowany i urządzony przez Konstantego Zamoyskiego, wystrój i autentyczne wyposażenie.

 

*OGRÓD SASKI

Park miejski w Lublinie założony w 1837 roku według projektu inżyniera Feliksa Bieczyńskiego w stylu angielskim. Pod koniec XIX wieku wokół parku postawiono ozdobne ogrodzenie z bramą i domkiem odźwiernego. Ogrodzenie i bramę rozebrano po II wojnie światowej, pozostawiając jedynie wspomniany domek. Ich odbudowę rozpoczęto w roku 2007, a zakończono w 2008. Ogród ma około 12 ha powierzchni. Jest wpisany do rejestru zabytków.

 

Cena uzależniona od ilości uczestników i wybranych atrakcji.

Przykładowe programy:

LUBLIN młodzież 1

LUBLIN młodziez 2

 

BIAŁOWIEŻA I OKOLICE

max_zubro

 

*SOBÓR ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W Hajnówce to największa w Polsce dwupoziomowa cerkiew prawosławna. Świątynia jest wizytówką miasta Hajnówka. Łączy w sobie nowoczesność i tradycję. Dach hajnowskiej cerkwi tworzy nieregularna, betonowa płaszczyzna. Charakterystycznym elementem jest dzwonnica o niezwykłym kształcie. Cerkiew może pomieścić 5 tysięcy osób.

 

*MUZEUM PRZYRODNICZO – LEŚNE BPN

Najstarsze muzeum w polskich parkach narodowych i równocześnie najstarszym, czynnym muzeum województwa podlaskiego. Jego tradycje sięgają okresu międzywojennego, a w swoich zbiorach posiada wiele cennych kolekcji naukowych i rzadkich okazów.

 

*REZERWAT POKAZOWY ŻUBRÓW

Zwierzyniec utworzony w okresie międzywojennym w 1929 r., który był pierwszym krokiem ku restytucji ginącego żubra.

 

*ŚWIĘTA GÓRA GRABARKA PRAWOSŁAWNA JASNA GÓRA

 

*SKANSEN W CIECHANOWCU – MUZEUM ROLNICTWA

Ekspozycję skansenowską tworzą stare, wiejskie budynki drewniane przeniesione z pogranicza Mazowsza i Podlasia, które ilustrują różne typy architektury i techniki budowlanej, a ich wnętrza prezentują warunki życia różnych warstw społecznych.

 

Cena uzależniona od ilości uczestników i wybranych atrakcji.

Przykładowe programy:

Białowieża dla młodzieży 1

Białowieża dla młodzieży 2

BIAŁYSTOK

Bialystok-header-768x288

*ZESPÓŁ PAŁACOWO – PARKOWY BRANICKICH – o najpiękniejszy zabytek Białegostoku, a barokowe ogrody wokół pałacu są jednymi z najpiękniejszych w Polsce. Nie można pominąć tego miejsca na mapie turystycznej Podlasia. Miejsce to jest pamiątką po rodzie Branickich i nazywane jest rezydencją Branickich lub Wersalem Podlaskim.

*OGRÓD BRANICKICH – Salon ogrodowy to jedna z białostockich wizytówek., został odtworzony przez wysokiej klasy specjalistów na podstawie dokumentów i ikonografii z epoki. Białostocka inwestycja zdobyła wyróżnienie w kategorii „rewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni”

*OPERA I FILHARMONIA PODLASKA – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku – obecnie największa instytucja artystyczna na terenie północno-wschodniej Polski i najnowocześniejsze centrum kulturalne w tej części Europy.

*PODLASKI OGRÓD ZIOŁOWY – To historia polskiej medycyny ziołowej, a także kuchni, tradycji, wierzeń i przesądów zapisana w grządkach i rabatkach. Uczestnicy wycieczki będą mogli obserwować poszczególne etapy powstawania naszych produktów właściwościach ziół i ich zastosowaniu w wielu dziedzinach życia

Cena uzależniona od ilości uczestników i wybranych atrakcji.

Przykładowe programy:

Białystok młodzież

Białystok młodzież 2

 

ZAMOŚĆ - POCZUJEMY SIĘ JAK WKRĘCENI

zamosc2-768x576

ZAMOŚĆ – architektoniczna perła kresów, leżąca na wschodnich krańcach Polski, w województwie lubelskim. Zamość oraz jego zabytki prezentują się po renowacji wyborne, całe stare Miasto zachwyca nie tylko dobrym stanem utrzymania, ale urodą i licznymi zdobieniom.

ROZTOCZAŃSKI PARK NARODOWY – leżący w województwie lubelskim, istnieje od 1974r. chroniąc najciekawsze i najcenniejsze przyrodniczo rejony przepięknego Roztocza, które niegdyś były lasami Ordynacji Zamojskich. Park obejmuje wspaniałe zielone obszary będące oazą ciszy i spokoju. Spotkać tu można ok. 700 gatunków roślin i aż 19 zespołów leśnych, w których występuje ok. 400 drzew pomnikowych.
SUSIEC REZERWAT NAD TANWIĄ SZUMY – ogromne kompleksy leśne Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej jak również licznie rozsiane wydmy, jary i wąwozy o stromych zboczach. W dolinach rzek, zagłębieniach terenu są liczne torfowiska oraz bagna, porośnięte trawą i olszyną. Ze względu na duże różnice wysokości rzeki mają charakter górski. Płyną wartko wąskimi i głębokimi dolinami. Urozmaicają je przepiękne i urocze progi skalne tworzące wodospady nazywane pospolicie szumami.

Cena uzależniona od ilości uczestników i wybranych atrakcji.

Przykładowe programy:

ZAMOŚĆ

 

Nazwa wycieczki 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras a faucibus ante. Proin consequat mattis tellus, in semper leo aliquam in. Etiam mattis nisi non magna sagittis iaculis. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Curabitur scelerisque eros in ligula consequat dignissim. Mauris hendrerit aliquet ullamcorper. Suspendisse non orci nisl. Nunc eget quam vitae metus sodales dapibus. Nullam eu pharetra lorem. Pellentesque vel augue nec tortor pharetra porttitor. Integer quis urna ac sem dictum fermentum ut eu erat. Cras ultricies interdum aliquam.

Phasellus id auctor ipsum, vel volutpat mi. Sed iaculis elit eget purus interdum, vel tempus ipsum mattis. Suspendisse sit amet purus eget augue tincidunt semper. Phasellus venenatis massa tortor, nec pretium quam lobortis faucibus. Nam turpis est, viverra sit amet pulvinar eu, porta vitae est. Maecenas congue tempus orci, vel ultrices quam hendrerit nec. Curabitur sagittis quis ipsum a blandit. Nulla nec accumsan odio. Etiam porta neque at dapibus molestie. Nulla tincidunt dolor eu maximus suscipit.

Ut tempus ante vitae sem porttitor porta. Quisque consectetur ligula at nulla auctor laoreet. Fusce lorem sem, luctus a est viverra, dapibus vulputate est. Phasellus maximus lectus ac cursus euismod. Vestibulum dolor risus, consectetur quis metus sed, pharetra scelerisque mi. Nullam feugiat efficitur lacinia. Phasellus ac tristique turpis. Phasellus vulputate venenatis metus, a volutpat tellus consectetur sed. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae;

Nazwa wycieczki 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras a faucibus ante. Proin consequat mattis tellus, in semper leo aliquam in. Etiam mattis nisi non magna sagittis iaculis. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Curabitur scelerisque eros in ligula consequat dignissim. Mauris hendrerit aliquet ullamcorper. Suspendisse non orci nisl. Nunc eget quam vitae metus sodales dapibus. Nullam eu pharetra lorem. Pellentesque vel augue nec tortor pharetra porttitor. Integer quis urna ac sem dictum fermentum ut eu erat. Cras ultricies interdum aliquam.

Phasellus id auctor ipsum, vel volutpat mi. Sed iaculis elit eget purus interdum, vel tempus ipsum mattis. Suspendisse sit amet purus eget augue tincidunt semper. Phasellus venenatis massa tortor, nec pretium quam lobortis faucibus. Nam turpis est, viverra sit amet pulvinar eu, porta vitae est. Maecenas congue tempus orci, vel ultrices quam hendrerit nec. Curabitur sagittis quis ipsum a blandit. Nulla nec accumsan odio. Etiam porta neque at dapibus molestie. Nulla tincidunt dolor eu maximus suscipit.

Ut tempus ante vitae sem porttitor porta. Quisque consectetur ligula at nulla auctor laoreet. Fusce lorem sem, luctus a est viverra, dapibus vulputate est. Phasellus maximus lectus ac cursus euismod. Vestibulum dolor risus, consectetur quis metus sed, pharetra scelerisque mi. Nullam feugiat efficitur lacinia. Phasellus ac tristique turpis. Phasellus vulputate venenatis metus, a volutpat tellus consectetur sed. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae;