Wycieczki dla dorosłych

DRUSKIENNIKI

aquapark-druskienniki

Hotel AQUA jest w kompleksie Parku Rozrywek Wodnych w Druskiennikach.

Letni wypoczynek przez cały rok!
Do Państwa usług są:
• 93 wyjątkowo komfortowe pokoje (2 z nich apartamenty, 6 mini luksusowej, 7 jednoosobowych oraz 78 dwuosobowych)
• Centrum konferencyjne “Ambassador” (4 sale konferencyjne dla 460 uczestników)
• Restaurację, sala bankietowa
• Klub nocny
• SPA centrum
• Kręgle (4 tory, bar, tenis stołowy)
• Podziemny parking dla samochodu

Specjalne ceny dla gości hotelu AQUA dla atrakcji w Park Rozrywek Wodnych w Druskiennikach.
Goście hotelu AQUA korzystają ze wszystkich usług, nie wychodząc z budynku kompleksu.
W hotelu AQUA nie przyjmuje się Gości ze zwierzętami domowymi.

48835_mg_6112_copy_copy-768x512

*PARK WODNY
Tropikalny upał sięgający 32 stopni, ogromne 9-metrowe palmy, błękitna woda w basenach, łaźnie wykonane zgodnie z tradycjami różnorodnych krajów świata, egzotyczne masaże – to wszystko przypomina bajeczny dzień wakacji w miejscu oddalonym o tysiące kilometrów… Jednak to nie bajka, to znajdujące się na wyciągnięcie ręki marzenie na południu Litwy – w Parku Wodnym w Druskiennikach.
Kompleks Parku Wodnego w Druskiennikach to świat rozrywek i wypoczynku o powierzchni 23 000 m2, oferujący rozrywki wodne, emocjonującą grę w bowling, wypoczynek w trzygwiazdkowym hotelu, masaże relaksacyjne w centrach SPA oraz korzystne dla zdrowia przyjemności strefy saun.

W strefie rozrywek wodnych odwiedzający mogą skorzystać z wieży o 6 otwartych i krytych zjeżdżalniach oraz strefy basenów zlokalizowanej pod ogromną kopuła, z której można podziwiać panoramę rzeki Niemna. Miłośnikom mocnych wrażeń po skorzystaniu ze zjeżdżalni o długości 212 metrów i wypróbowaniu swoich sił w starciu z falami w basenie fal morskich i wartkiej rzece, proponujemy odzyskać siły w strefie wypoczynkowej, wannach masujących,kaskadach wodnych albo pogrążyć się w przyjemnościach strefy saun.

Unikalna strefa saun, w której mieści się nawet dwadzieścia różnych łaźni, zaprasza wszystkich zmęczonych rutyną. Codziennie w strefie saun przeprowadzane są programy łaźniowe z wykorzystaniem ekologicznego miodu, soli z Morza Czarnego, maseczek na twarz, aromatów i witek brzozowych lub dębowych, a w weekendy organizuje się dodatkowe programy łaźniowe, przeznaczone wyłącznie dla golasów. Do strefy saun mają wstęp wyłącznie osoby, które ukończyły 18 rok życia, dlatego jest to prawdziwa oaza wypoczynku, w której hałas zastępuje cicha muzyka relaksacyjna, a aktywne rozrywki – pasywny wypoczynek. W saunach rozgrzane ciało orzeźwia kąpiel w basenie muzycznym, lodowata woda z kubła, specjalna herbata przeznaczona do picia w łaźni albo „mokry” bar, oferujący egzotyczne koktajle.

DSC_0638-a-800x531-768x510

*KOMPLEKS ŁAŹNI
Czuję odprężenie, aromat, podziwiam malownicze obrazy przyrody, słyszę świergot ptaków… Czy podobne doznania towarzyszyły Państwu kiedykolwiek właśnie w łaźni? Łaźnie w różnych krajach posiadają własne tradycje, jednakże wszystkie jednoczy jeden cel – korzystny wpływ na stan zdrowia. W każdej z łaźni obowiązują podobne podstawowe zasady: osoba rozbiera się, zmywa kurz dnia, stopniowo przyzwyczaja ciało do gorąca, grzeje się, ochładza, odpoczywa. Zazwyczaj w łaźniach ciało jest oswajane z wysoką temperaturą poprzez przechodzenie z jednych pomieszczeń do kolejnych – od najbardziej chłodnych do najbardziej gorących. Osoba ochładza się i wypoczywa, przebywając odwrotną drogę. W parku wodnym w Druskiennikach działa strefa z 20 łaźniami. Jest ona urządzona zgodnie z tradycjami różnych krajów świata. W strefie łaźniowej podczas wykonywania programów łaźniowych zdejmij strój kąpielowy.

*ROZRYWKI WODNE
Bardzo przyjemną strefą w parku wodnym w Druskiennikach jest strefa rozrywek wodnych. Woda pomaga się zrelaksować, pozbyć stresu, zwiększa odporność na choroby. Zdaniem lekarzy osoba, która dwa razy w tygodniu odwiedza basen, staje się bardziej pracowita, energiczna, nie jest nerwowa, lepiej zaczyna pracować jej krwiobieg oraz poprawia się przemiana materii. Ćwiczenia w wodzie pomagają uniknąć kłopotów z nadwagą i hartują organizm.
Strefa rozrywek wodnych to obszar 9000 m², na którym znajduje się wieża zjeżdżalni oraz strefa basenów z olbrzymią kopułą. Wieża zjeżdżalni składa się z 6 różnorodnych – otwartych i zamkniętych – zjeżdżalni. Najdłuższa z nich ma 212 metrów! Na strefę basenów składają się: basen z falami morskimi, wartka rzeka, duży basen parku wodnego ze skałami, kilkupiętrowymi wannami jacuzzi, kaskadami wodnymi, strumieniami masażowymi… Przez witrynowe okna można obserwować malowniczą panoramę – leżące jakby w zasięgu ręki brzegi Niemna. W strefie rozrywek wodnych znajdą też Państwo dwie łaźnie (parową OAZĖ oraz suchą KARAKUM). Strefa ta świetnie nadaje się do wypoczynku, czytania prasy, wertowania czasopism lub po prostu błogiego leniuchowania…

*KLUB SPORTOWY AQUA GYM
Zlokalizowany w holu I piętra Parku wodnego w Druskiennikach przytulny klub sportowy zaprasza do poprawienia kondycji codziennie w godzinach od 8 do 21. Klub sportowy jest wyposażony w 10 przyrządów cardio i 40 przyrządów siłowych, które ćwiczą poszczególne grupy mięśni ciała. W klubie powitają Państwa zawodowi trenerzy, którzy zawsze doradzą i pomogą, stworzą osobiste programy, polecą różnorodne koktajle białkowe, suplementy diety, napoje owocowe. Abonamenty obejmujące klub sportowy AQUA GYM oraz park wodny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które postanowiły zmienić dotychczasowy tryb życia.

CENA ZA 1 OSOBĘ ZA 2 DOBY OD 520ZŁ.

W cenie:
– Nocleg,
– Śniadanie i Kolacja w postaci szwedzkiego stołu,
– Nieograniczony Aquapark STREFA B+C (rozrywki wodne i strefa saun)
– 1 zabieg rekomendowany przez lekarza spośród: kąpiele: solankowa, kwasowęglowa, perełkowa, terpentynowa, wirowa, inhalacje, hydromasaż jamy ustnej, okłady borowinowe na dziąsło, masaż okolic oczu, terapia światłem BIOPTRON, masaż w fotelu PARADISO, picie wody mineralnej – należy rezerwować w dniu przyjazdu do godziny 19.
– szlafroki w pokojach – dla dorosłych
– 1 godzina w AquaGYM (siłowni) dla dorosłych.
– parking podziemny strzeżony – przed wyjazdem z hotelu należy skasować bilet w recepcji hotelu.
– 10% zniżki na usługi SPA East Island oraz SNOW ARENA!
Dzieci do lat 3 – pobyt bezpłatny. Gdy dziecko ma skończone 3 latka – obowiązuje je cennik powyżej.
Śniadanie: od Poniedziałku do Piatku w godzinach 07.30 – 10.30 (Szwedzki stół)
od Soboty do Niedzieli 08.00 – 11.00 (Szwedzki stół)
Obiadokolacja: w godzinach 16.30 – 19.00 (Szwedzki Stół)
AQUAPARK:
dla dzieci do lat 18 w części rozrywek wodnych;
dla dorosłych w części rozrywek wodnych + w strefie 20 łaźni. Strefa rozrywek wodnych czynna od godz. 10.00 wyłącznie dla gości hotelu AQUA. Strefa łaźniowa czynna w dni robocze od godz. 12.00.DODATKOWE OPŁATY
– OPŁATA KLIMATYCZNA – 1 EURO za osobę za dobę, opłata nie dotyczy dzieci do 7 roku życia.
UWAGI: Można dokonać tylko 1 bezpłatnej zmiany rezerwacji (termin, liczba osób, rodzaj pokoju).
***PO SZCZEGÓŁY ZAPRASZAMY DO BIURA PODRÓŻY JUVENTUR***

MEDZIUGORJE

Medjugorje-Commission

Medziugorje

To znane i odwiedzane miejsce pielgrzymkowe w Europie. Jest ośrodkiem odnowy życia religijnego. W centrum miejscowości znajduje się kościół pw. św. Jakuba. W pobliżu miejscowości znajdują się dwa wzniesienia – Wzgórze Objawień (Podbrdo), miejsce pierwszych objawień, oraz Góra Krzyża (Kriżevac). Zbocza wzgórz są kamieniste, porośnięte niską roślinnością. W miejscach objawień ustawiono krzyże, w drodze na Podbrdo ustawiono tajemnice różańca, a na Kriżevac stacje drogi krzyżowej. W miejscach modlitwy pielgrzymi zostawiają kawałki papieru z obietnicami, prośbami, obrazki, różańce i kwiaty, czasem ustawiają małe krzyże.

Parafia Medziugorje znajduje się w Hercegowinie, 25km na południowy-zachód od Mostaru. Medziugorje (nazwa pochodzenia słowiańskiego oznaczająca teren pomiędzy dwoma wzgórzami) wraz z wioskami Bijakovici, Vionica, Miletina i Šurmanci, tworzy parafię rzymsko-katolicką, w której obecnie (2002r.), mieszka około 4000 mieszkańców. Troskę duszpasterską sprawują tam księża z franciszkańskiej prowincji Hercegowina pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP.

Cały teren zamieszkiwany jest przez Chorwatów, którzy przyjęli chrześcijaństwo przed trzynastoma wiekami. Wioska po raz pierwszy wspominana jest w źródłach historycznych w 1599 roku. Obecna parafia została założona w 1892 roku i poświęcona świętemu Jakubowi, apostołowi, patronowi pielgrzymów.

Do 24 czerwca 1981 roku Medziugorje żyło podobnie jak i pozostałe wioski na tym terenie: ludzie pracowali na roli, sadzili tytoń i winogrona, produkowali wino i uprawiali warzywa, aby zapewnić skromny byt własnym rodzinom. Z powodu złych warunków socjalnych wielu ludzi w poszukiwaniu pracy wyjeżdżało z kraju: za ocean, do krajów Europy Zachodniej, do miast w Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji.

W 1981 roku, kiedy rozpoczęły się objawienia Matki Bożej, życie parafii zmieniło się. Matka Boża oprócz sześciorga wizjonerów wybrała całą parafię i pielgrzymów na swoich współpracowników. Szczególnie było to widoczne w orędziu, w którym powiedziała:

« Wybrałam tę parafię w szczególny sposób i pragnę ją prowadzić. »
Dzięki objawieniom Matki Bożej Medziugorje ze zwykłej wiejskiej parafii przemieniło się w miejsce, gdzie gromadzą się tłumy pielgrzymów z całego świata (w pierwszych dwudziestu latach ponad 20 milionów) i przez to w jedno z największych światowych centrów modlitwy porównywalnych z Lourdes i Fatimą. Niezliczone świadectwa pielgrzymów mówią o tym, że właśnie w tym miejscu odnaleźli wiarę i pokój.
Po jednogłośnym świadectwie wizjonerów Matka Boża daje im orędzia, aby przekazali je parafii i światu są to: POKÓJ, WIARA I NAWRÓCENIE, MODLITWA I POST. Przede wszystkim sami parafianie i pielgrzymi mają stać się świadkami Jej objawień i orędzi, aby później wraz z wizjonerami mogli przyłączyć się do realizowania planu nawrócenia świata i pojednania z Bogiem.

Góra Objawień

tak się dzisiaj nazywa wzniesienie Podbrdo we wsi Bijakovici, gdzie wizjonerzy widzieli Maryję na początku objawień. Miało to miejsce pod koniec czerwca 1981 roku. Od tego momentu gromadzą się tutaj pielgrzymi i odmawiają różaniec. W dzień i w nocy można tutaj spotkać grupy pielgrzymów, które wspinają się do miejsca pierwszego objawienia zaznaczonego pagórkiem z kamieni, na którym stoi krzyż. Na szlaku różańcowym są ustawione płaskorzeźby przedstawiające Radosne i Bolesne Tajemnice Różańca dzieło prof. Carmela Puzzolo z Florencji.

krizevac1

Kriżevac

Góra nad Medjugorje. Na pamiątkę 1900 rocznicy śmierci Jezusa mieszkańcy Medjugorje wybudowali w 1934 roku ośmiometrowy krzyż z betonu. Pojedynczy wierni i całe grupy w tym miejscu dają wyraz swojej pobożności idąc od stacji do stacji Drogi Krzyżowej. Na początku były one oznaczone drewnianymi krzyżami, w 1988 roku postawiono przy tych krzyżach płaskorzeźby z brązu ? stacje Drogi Krzyżowej wykonane przez włoskiego rzeźbiarza Carmela Puzzolo. Kriżevac stał się miejscem rozważania Męki Chrystusowej i Kalwarią medziugorskiego sanktuarium.

 852_Medjugorje

Kościół parafialny i przestrzeń wokół niego

Stary kościół parafialny, wybudowany pod koniec ubiegłego wieku, zniszczyło trzęsienie ziemi. Budowa nowego kościoła została zakończona w 1969 roku. Kościół, podobnie jak cała parafia, jest poświęcony św. Jakubowi starszemu, apostołowi i patronowi pielgrzymów. W 1991 roku został wybudowany ołtarz za kościołem, przeznaczony do odprawiania nabożeństw na wolnym powietrzu, a także 20 konfesjonałów. Wzniesiono też kaplicę z przeznaczeniem na Adorację Eucharystyczną i miejscem na wykłady i rozmowy. Postawiono dwa namioty, w których odbywają się różne spotkania. Wciąż jest odczuwana potrzeba budowy nowych pomieszczeń sakralnych.

Kościół w Medziugorje

Mostar

Miasto położone na terenie Bośni i Hercegowiny. Nazwa miasta pochodzi od słowa mostari, czyli strażnicy mostu. Piękne położony, w Kotlinie Mostarskiej, na obu brzegach rzeki Neretwy Mostar mocno ucierpiał podczas trwającej cztery lata (1992-1995) wojny domowej. Ślady walk widoczne są na każdym kroku.
Prawie połowę jego mieszkańców stanowią Chorwaci. Jadąc do Mostaru możemy spotkać chorwackie flagi przy przydrożnych domach.
W 2005 r. Stary Most i starówka zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Mostar

 

Wodospady Kravica

Grupa wodospadów położona wzdłuż rzeki Trebižat w Bośni i Hercegowinie. Wodospady rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Wodospady powstały wskutek akumulacji trawertynu. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie czystą wodę jest popularnym miejscem kąpieli mieszkańców niedaleko położonego miasta Ljubuški

2084

 

Wspólnota Cenacolo 

Wspólnota powstała w lipcu 1983 roku z inicjatywy włoskiej zakonnicy Elwiry Petrozzi wspólnota, niosąca pomoc młodym ludziom z problemami, w szczególności narkomanom i alkoholikom. Obecnie działa 56 domów wspólnoty na całym świecie, w tym 3 w Polsce.

Metoda terapii opiera się na intensywnej pracy, modlitwie, dzieleniu się uczuciami, rozwijaniu talentów i zajęciach sportowych. Ponadto każdy nowy pensjonariusz dostaje „anioła stróża” – mieszkającą już dłużej w ośrodku osobę, która mu towarzyszy przez 24 godziny na dobę. Wspólnota nie zatrudnia kwalifikowanych psychologów ani nie stosuje terapii farmakologicznej. Z danych z ostatnich 25 lat funkcjonowania wspólnoty wynika, że skuteczność tej terapii przekracza 80%

 

Title