Wycieczki dla dzieci

WARSZAWA

Stare_miasto_warszawa_zabytki97____1314701295_small-1024x685

*CENTRUM NAUKI KOPERNIK*GALERIA BZZZ
Zwiedzanie m.in. Strefy Światła, która pozwoli przenieść się w przestrzeń iluzji optycznych, jak również Teatr Robotyczny, który jest jednym z najbardziej oryginalnych projektów Centrum Nauki Kopernik. Ale to tylko cześć atrakcji jakie możemy tutaj zobaczyć.

*MANUFAKTURA CUKIERKÓW
Podczas pokazu można zobaczyć cały proces tworzenia wzoru metoda z XVII w, aż do momentu uzyskania efektu końcowego. Podczas takiego pokazu dzieci są obserwatorami. Pokaz jest bardzo widowiskowy i trudno go opisać słowami, najlepiej go zobaczyć. Każdy uczestnik pokazu otrzyma słodki upominek.

*PIJALNIA CZEKOLADY WEDEL

Ta niezwykła i słodka przygoda to nie tylko pyszna i kreatywna zabawa, ale także opowieść o tym jak powstaje czekolada i okazja do poznania skrywanych

*SPEKTAKL W WYBRANYM TEATRZE

*SPACER PO ZOO
Zoo jest miejscem unikalnym, niezwykłym i pięknym. Jest nie tylko enklawą szczęścia dla zagrożonych gatunków zwierząt, ale także ostoją ciszy i spokoju dla ludzi. Kilkugodzinny pobyt zastaje w pamięci na długo i pozwala na odczuwanie zwierząt wszystkimi zmysłami.

*WIZYTA W MUZEUM NARODOWYM
Lekcja muzealna „Zabawy z barwami”
Podczas zajęć, niczym początkujący artyści, postawimy pierwsze kroki w świecie kolorów. Poszukamy barw ciepłych i zimnych, podstawowych i pochodnych, kontrastowych i uzupełniających. Zastanowimy się też, co sprawia, że jedne obrazy wydają się nam wesołe, inne zaś smutne.

*WARSZAWSKA STARÓWKA
Serce Warszawy gdzie możemy zobaczyć m. in. Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Pomnik Syrenki, Dziedziniec Zamku Królewskiego, Pomnik Małego Powstańca.

*STADION NARODOWY
Trasa Piłkarza: Droga piłkarza bez tajemnic! Na własnej skórze przekonaj się, którędy piłkarze przybywają na stadion, zobacz jak wygląda Strefa Zawodnicza, poznaj zakamarki piłkarskiej szatni, wejdź na płytę boiska, a na koniec wczuj się w rolę piłkarza w po meczowej Sali Konferencyjnej.

 

Cena uzależniona od ilości uczestników i wybranych atrakcji.

Przykładowe programy:

Warszawa na dla dzieci 1

Warszawa na dla dzieci 2

Warszawa na dla dzieci 3

Warszawa na dla dzieci 4

 

LUBLIN

Lublin_Stare_Miasto_-_Brama_Krakowska_i_Plac_Łokietka_2009-06-12-1024x681

 

*PIWNICA POD FORTUNĄ – „Podróże w czasie”

Jest to wyprawa w barwną przeszłość Lublina, podczas której uczestnicy poznają fascynujące wątki nowożytnej historii miasta.

 

*CENTRUM ZABAW DLA DZIECI

Do dyspozycji naszych małych gości pozostają: 3-poziomowy rurowy plac zabaw, dmuchany labirynt, soft-play statek piracki, ścianka wspinaczkowa, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie tubowe, zjeżdżalnie spiralne, labirynty i tory przeszkód

 

*TEATR ANDERSENAspektakl

Po spektaklu spotkanie z bohaterem bajki, można będzie zadawać pytania, więc proszę wszystkie dzieci o przygotowanie pytań jakie Was nurtują i jakie od zawsze chcieliście zadać 🙂

 

*RANCZO ARKA

Malowniczo położone gospodarstwo agroturystyczne z pięknie zagospodarowanym terenem zieleni z małym zwierzyńcem i dużym placem zabaw

 

*SKANSEN WSI LUBELSKIEJ

Zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego.

 

*ZAMEK LUBELSKI

Dawny zamek królewski w Lublinie z Kaplicą Zamkową, pierwotnie zbudowany w XII wieku, Kaplica zamkowa pw. św. Trójcy, wybudowana jako fundacja Kazimierza Wielkiego, to jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce, pokryty rusko-bizantyjskimi freskami z 1418, powstałymi na zamówienie Władysława Jagiełły.

 

*OGRÓD SASKI

Park miejski w Lublinie założony w 1837 roku według projektu inżyniera Feliksa Bieczyńskiego w stylu angielskim. Pod koniec XIX wieku wokół parku postawiono ozdobne ogrodzenie z bramą i domkiem odźwiernego. Ogrodzenie i bramę rozebrano po II wojnie światowej, pozostawiając jedynie wspomniany domek. Ich odbudowę rozpoczęto w roku 2007, a zakończono w 2008. Ogród ma około 12 ha powierzchni. Jest wpisany do rejestru zabytków.

 

*MUZEUM ZAMOYSKICH – PAŁAC W KOZŁÓWCE

Zespół pałacowo – parkowy zbudowany w stylu późnego baroku na przełomie XIX i XX w. , rozbudowany i urządzony przez Konstantego Zamoyskiego, wystrój i autentyczne wyposażenie.

 

Cena uzależniona od ilości uczestników i wybranych atrakcji.

Przykładowe programy:

LUBLIN dla dzieci 1

LUBLIN dla dzieci 2

 

BIAŁOWIEŻA I OKOLICE

zubr-z-bliska-300x224

*SOBÓR ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W Hajnówce to największa w Polsce dwupoziomowa cerkiew prawosławna. Świątynia jest wizytówką miasta Hajnówka. Łączy w sobie nowoczesność i tradycję. Dach hajnowskiej cerkwi tworzy nieregularna, betonowa płaszczyzna. Charakterystycznym elementem jest dzwonnica o niezwykłym kształcie. Cerkiew może pomieścić 5 tysięcy osób.

 

*MUZEUM PRZYRODNICZO – LEŚNE BPN

Najstarsze muzeum w polskich parkach narodowych i równocześnie najstarszym, czynnym muzeum województwa podlaskiego. Jego tradycje sięgają okresu międzywojennego, a w swoich zbiorach posiada wiele cennych kolekcji naukowych i rzadkich okazów.

 

*REZERWAT POKAZOWY ŻUBRÓW

Zwierzyniec utworzony w okresie międzywojennym w 1929 r., który był pierwszym krokiem ku restytucji ginącego żubra.

 

*ŚWIĘTA GÓRA GRABARKA PRAWOSŁAWNA JASNA GÓRA

 

*SKANSEN W CIECHANOWCU – MUZEUM ROLNICTWA

Ekspozycję skansenowską tworzą stare, wiejskie budynki drewniane przeniesione z pogranicza Mazowsza i Podlasia, które ilustrują różne typy architektury i techniki budowlanej, a ich wnętrza prezentują warunki życia różnych warstw społecznych.

 

*WIZYTA W PIERNIKOWEJ CHATCE

Nie za siedmioma górami czy też lasami, ale na skraju Puszczy Białowieskiej znajduje się chatka niezwykła. Jest prawdziwa i można ją zobaczyć na własne oczy. Zapewne pamiętacie historię o Jasiu i Małgosi ? Tak, to właśnie tu miały miejsce ich przygody!

 

Cena uzależniona od ilości uczestników i wybranych atrakcji.

Przykładowe programy:

Białowieża dla dzieci 1

Białowieża dla dzieci 2

Ciechanowiec dla dzieci

 

BAŁTÓW - KRAINA DINOZAURÓW

e84a9c6c946aa193ca1fb3323c21e362

*JURAPARK

Zwiedzanie Parku wzdłuż ścieżki dydaktycznej, która w przejrzysty sposób została podzielona na okresy geologiczne. Wzdłuż trasy ustawiono liczne tablice, które w czytelny sposób obrazują miliony lat ewolucji życia na naszej planecie. Widzimy różne modele DINOZAURÓW. Ścieżka kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego.

*ZWIERZYNIEC BAŁTOWSKI

Zwierzyniec Górny (safari) zajmuje obszar ponad 40 hektarów. Zamieszkują go liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzęta żyją na otwartej przestrzeni, co daje im poczucie wolności. Po terenie Zwierzyńca poruszamy się na pokładzie żółtego, amerykańskiego schoolbusa, dzięki czemu możemy z bliska przyjrzeć się tym pięknym ale wciąż dzikim zwierzętom.
Tu możemy spotkać: Żubry, wielbłądy, lamy, alpaki, da¬niele, jelenie (różne gatunki), muflony, kozy syryjskie i afrykańskie, owce (różne gatunki z różnych części świata), bydło zebu, bydło szkockie, jaki, antylopy Nil¬gau, dziki, emu, strusie afrykańskie.

Zwierzyniec Dolny (dolna część) znajduje się poniżej i tam spotkamy zwierzęta w klatkach, które możemy zobaczyć z bardzo bliska.
Tu możemy spotkać: Ssaki: makaki, kuce, osły, mary pata¬gońskie, aguti złociste, ostronosy, skunk¬sy, szopy pracze, wiewiórki, owce i kozy.
Ptaki: ibisy, żurawie koroniaste i ste¬powe, egzotyczne gatunki kaczek, gęsi i gołębi, papug, różnorodne bażanty i pawie oraz liczne drapieżniki.

*PREHISTORYCZNE OCEANARIUM

Dzięki nowoczesnej technologii dowiesz się jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Obserwując ogromne, morskie potwory ulegniesz iluzji spotkania z żywymi stworzeniami, które może czasami zmrozić krew w żyłach…

*KINO EMOCJI CINEMA 5D

Zastosowana technologia 5 D pozwala widzom stać się aktywnym uczestnikiem scen rozgrywanych na ekranie. Prócz trójwymiarowego obrazu widzom dostarczane są inne wrażenia zmysłowe: dźwiękowe, ruchowe, dotykowe.

*SABATHÓWKA

Co wspólnego mają dinozaury z wiedźmami? Jak przyrządzić magiczny wywar? Jakie tajemnice skrywa świat prasłowiańskich bóstw i demonów? Odpowiedź na te pytania stanowi Sabathówka. Spotkamy tu najciekawsze straszydła nie z tego świata. Razem spróbujemy oswoić strach a przy okazji odkryjemy, czego boją się potwory, wiedźmy i duchy!

*PARK ROZRYWKI

Przygotowany z myślą o zapewnieniu rozrywki całej rodzinie. Znajdziecie tu urządzenia dla dzieci i dorosłych (karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami i wiele innych.

*SPŁYW TRATWAMI

Spływ rzeką nizinną. przez niezwykle urokliwe zakątki Bałtowa. Z pokładu dwunastoosobowej tratwy będziemy podziwiać wapienne skałki, dziką przyrodę czy zabytkowy kościół. Flisacy bawią turystów ciekami opowieściami lub śpiewem.

*ROLLERCOASTER

Lubisz adrenalinę?
Szalone, mocno nachylone zakręty i duża prędkość zjazdu dostarczy niesamowitych wrażeń. Trasa zjazdu o długości 400 m. Prędkość wózka regulowana jest indywidualnie przez każdego uczestnika odpowiednio do swojej odwagi.

*STARY MŁYN

Nieopodal JuraParku znajduje się usytuowany na rzece Kamiennej zabytkowy, funkcjonujący do dziś młyn, napędzany turbiną wodną. Wszystkie urządzenia jakie w nim się znajdują zostały zainstalowane przed ponad stu laty i do dziś służą niezawodnie.

*KRAINA KONI

Gratka dla miłośników koni oraz dla tych, którzy nigdy nie spoglądali na świat z końskiego grzbietu. Ośrodek oferuje przejażdżki konne na parkurze pod opieką instruktora, wycieczki wozem turystycznym po terenie Bałtowa, zwiedzanie stajni.

*ŻYDOWSKI JAR

Zaginiony Świat Dinozaurów – spacer ścieżką przyrodniczą, gdzie w otoczeniu wysokich ścian wąwozów spotykamy autentyczne tropy dinozaurów.

*WARSZTATY PLASTYCZNO – PALEONTOLOGICZNE

Zajęcia są świetną metodą przyswajania i utrwalania wiedzy poprzez zabawę.
Warsztaty przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych oraz grup przedszkolnych.
Podczas aktywnego uczestniczenia w zajęciach dzieci poznają wiele technik plastycznych,
a dodatkowo podstawowe pojęcia i zagadnienia dotyczące życia dinozaurów i pracy paleontologa. Umożliwiają także rozwój zdolności manualnych dzieci.

*MULTIMEDIALNE SPOTKANIA Z NAUKĄ (LEKCJE MUZEALNE)

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych gimnazjów i placówek
ponadgimnazjalnych. Zajęcia odbywają się w specjalnie do tego celu przystosowanej sali
wyposażonej w różnorodne środki i pomoce dydaktyczne (tablica multimedialna, skamieniałości i eksponaty muzealne, modele, fotografie).
*KAMIENNE OKO

Kamienne Oko to znajdujące się na otwartym terenie miejsce z przeznaczeniem do kąpieli. Podziemne źródełka zasilają naturalny zbiornik w krystalicznie czystą wodę. Usypana plaża, zjeżdżalnie, wydzielone sektory do pływania i opieka ratownika zapewnią komfort i bezpieczeństwo zabawy nad wodą.

*SZWAJCARIA BAWARSKA

Stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska:
– 4 osobowa kolej krzesełkowa,
– 2 wyciągi orczykowe
– najlepsza w tej części Polski wypożyczalnia sprzętu zimowego,
– szkoła narciarska,
– domki wypoczynkowe

 

Cena uzależniona od ilości uczestników i wybranych atrakcji.

Przykładowe programy:

BAŁTÓW

BIAŁYSTOK

Pałac_Branickich-768x535

*AKCENT ZOOspacer po ZOO , gdzie zamieszkują zwierzęta parzystokopytne (kuc szetlandzki, konik polski, muflon, żubr, owca domowa, sarna, lama, koza karłowata domowa, jak, osioł domowy, daniel płowy, jeleń). Ponadto w ogrodzie znajdują się też takie zwierzęta jak niedźwiedź brunatny, dzik, lis, jenot, ryś europejski.

 

*TEATR LALEK – jeden z najstarszych polskich teatrów lalkowych. Mieści się w Białymstoku przy ul. Kalinowskiego 1. W jego repertuarze zawierają się zarówno przedstawienia dla dzieci jak i lalkarskie adaptacje literatury światowej dla dorosłych. BTL dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu uznany został za jedną z najlepszych scen lalkowych w Polsce, a Białystok, dzięki BTL-owi i Wydziałowi Sztuki Lalkarskiej warszawskiej AT, polskim centrum sztuki lalkarskiej.

 

*PIWNICA LALEKRaz powołane do życia postaci, lalki, maski, rozmaite teatralne rekwizyty, kostiumy, a nawet całe dekoracje, nie giną. Ukryte w magazynach teatralnych wspominają swoją sceniczną przygodę, czasem czekają na jej dalszy ciąg….po spektaklu obejrzymy wszystkie

 

*ZABAWA W FIKOLANDII UWAGA!!!  Pobyt w Centrum wywołuje niemożliwe do powstrzymania ataki śmiechu i euforii, wzrost poziomu endorfin, dobrego samopoczucia i zadowolenia oraz nieodwracalne zmiany w mimice twarzy, objawiające się łatwym do zdiagnozowania, nieustannie szczerym uśmiechem na twarzy każdego dziecka, które przekroczy próg FIKOLANDU!

 

*ZESPÓŁ PAŁACOWO – PARKOWY BRANICKICH – o najpiękniejszy zabytek Białegostoku, a barokowe ogrody wokół pałacu są jednymi z najpiękniejszych w Polsce. Nie można pominąć tego miejsca na mapie turystycznej Podlasia. Miejsce to jest pamiątką po rodzie Branickich i nazywane jest rezydencją Branickich lub Wersalem Podlaskim.

 

*MUZEUM DZIEJÓW ZIEMI – JURAJSKI PARK DINOZAURÓW

jest to atrakcja skierowana szczególnie do dzieci, które mogę się zapoznać nie tylko z wyglądem ale i również z historią dinozaurów.

Cena uzależniona od ilości uczestników i wybranych atrakcji.

Przykładowe programy:

Białystok dla dzieci 1

Białystok dla dzieci 2

PARKI ROZRYWKI - MAGICZNE OGRODY, FARMA ILUZJI

mo-768x576

Super zabawa dla wszystkich dzieci:

  • czas na dobra zabawę: dmuchawce, baseny z kulkami, labirynty, gokarty, karuzele, statek piracki, family coaster, spływ tratwami,
  • czas na naukę , poznamy jak kiedyś żyły dinozaury, czym się żywiły oraz ile czasu już minęło odkąd ich nie ma. Zobaczymy również jakie wymiary miały w rzeczywistości
  • dowiemy się na czym polega iluzji, zobaczymy dziesiątki eksponatów, ilustracji oraz rzeźb zaprzeczających ludzkim umysłom np. Lewitujący Kran albo Latająca Chata Tajemnic.
  • poznamy świat Krasnoluda, będę czekać na nas gry terenowe w parku tematycznym zbudowanym w oparciu o baśniową historię.
  • zobaczymy magiczny świat, w którym 4-metrowy Drzewiec opowie nam historię Czarodziejskiej Doliny, będziemy latać na miotle i spotkamy czarownice oraz dowiemy się czego boją się potwory, wiedźmy i duchy!
  • poznamy świat zwierząt nawet tych z odległych kontynentów np. wielbłądy, strusie, lamy, małpy oraz wiele innych.
  • w prehistorycznym oceanarium zobaczymy co żyło kiedyś w wodzie.

Cena uzależniona od ilości uczestników i wybranych atrakcji.

Przykładowe programy:

Farma Iluzji i Czarodziejska Dolina

Farma Iluzji

Magiczne Ogrody + Kazimierz Dolny

Magiczne Ogrody

ZOOM NATURY na stronę 1-3

ZOOM NATURY na stronę 4-6

 

Nazwa wycieczki 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras a faucibus ante. Proin consequat mattis tellus, in semper leo aliquam in. Etiam mattis nisi non magna sagittis iaculis. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Curabitur scelerisque eros in ligula consequat dignissim. Mauris hendrerit aliquet ullamcorper. Suspendisse non orci nisl. Nunc eget quam vitae metus sodales dapibus. Nullam eu pharetra lorem. Pellentesque vel augue nec tortor pharetra porttitor. Integer quis urna ac sem dictum fermentum ut eu erat. Cras ultricies interdum aliquam.

Phasellus id auctor ipsum, vel volutpat mi. Sed iaculis elit eget purus interdum, vel tempus ipsum mattis. Suspendisse sit amet purus eget augue tincidunt semper. Phasellus venenatis massa tortor, nec pretium quam lobortis faucibus. Nam turpis est, viverra sit amet pulvinar eu, porta vitae est. Maecenas congue tempus orci, vel ultrices quam hendrerit nec. Curabitur sagittis quis ipsum a blandit. Nulla nec accumsan odio. Etiam porta neque at dapibus molestie. Nulla tincidunt dolor eu maximus suscipit.

Ut tempus ante vitae sem porttitor porta. Quisque consectetur ligula at nulla auctor laoreet. Fusce lorem sem, luctus a est viverra, dapibus vulputate est. Phasellus maximus lectus ac cursus euismod. Vestibulum dolor risus, consectetur quis metus sed, pharetra scelerisque mi. Nullam feugiat efficitur lacinia. Phasellus ac tristique turpis. Phasellus vulputate venenatis metus, a volutpat tellus consectetur sed. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae;

Nazwa wycieczki 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras a faucibus ante. Proin consequat mattis tellus, in semper leo aliquam in. Etiam mattis nisi non magna sagittis iaculis. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Curabitur scelerisque eros in ligula consequat dignissim. Mauris hendrerit aliquet ullamcorper. Suspendisse non orci nisl. Nunc eget quam vitae metus sodales dapibus. Nullam eu pharetra lorem. Pellentesque vel augue nec tortor pharetra porttitor. Integer quis urna ac sem dictum fermentum ut eu erat. Cras ultricies interdum aliquam.

Phasellus id auctor ipsum, vel volutpat mi. Sed iaculis elit eget purus interdum, vel tempus ipsum mattis. Suspendisse sit amet purus eget augue tincidunt semper. Phasellus venenatis massa tortor, nec pretium quam lobortis faucibus. Nam turpis est, viverra sit amet pulvinar eu, porta vitae est. Maecenas congue tempus orci, vel ultrices quam hendrerit nec. Curabitur sagittis quis ipsum a blandit. Nulla nec accumsan odio. Etiam porta neque at dapibus molestie. Nulla tincidunt dolor eu maximus suscipit.

Ut tempus ante vitae sem porttitor porta. Quisque consectetur ligula at nulla auctor laoreet. Fusce lorem sem, luctus a est viverra, dapibus vulputate est. Phasellus maximus lectus ac cursus euismod. Vestibulum dolor risus, consectetur quis metus sed, pharetra scelerisque mi. Nullam feugiat efficitur lacinia. Phasellus ac tristique turpis. Phasellus vulputate venenatis metus, a volutpat tellus consectetur sed. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae;

Nazwa wycieczki 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras a faucibus ante. Proin consequat mattis tellus, in semper leo aliquam in. Etiam mattis nisi non magna sagittis iaculis. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Curabitur scelerisque eros in ligula consequat dignissim. Mauris hendrerit aliquet ullamcorper. Suspendisse non orci nisl. Nunc eget quam vitae metus sodales dapibus. Nullam eu pharetra lorem. Pellentesque vel augue nec tortor pharetra porttitor. Integer quis urna ac sem dictum fermentum ut eu erat. Cras ultricies interdum aliquam.

Phasellus id auctor ipsum, vel volutpat mi. Sed iaculis elit eget purus interdum, vel tempus ipsum mattis. Suspendisse sit amet purus eget augue tincidunt semper. Phasellus venenatis massa tortor, nec pretium quam lobortis faucibus. Nam turpis est, viverra sit amet pulvinar eu, porta vitae est. Maecenas congue tempus orci, vel ultrices quam hendrerit nec. Curabitur sagittis quis ipsum a blandit. Nulla nec accumsan odio. Etiam porta neque at dapibus molestie. Nulla tincidunt dolor eu maximus suscipit.

Ut tempus ante vitae sem porttitor porta. Quisque consectetur ligula at nulla auctor laoreet. Fusce lorem sem, luctus a est viverra, dapibus vulputate est. Phasellus maximus lectus ac cursus euismod. Vestibulum dolor risus, consectetur quis metus sed, pharetra scelerisque mi. Nullam feugiat efficitur lacinia. Phasellus ac tristique turpis. Phasellus vulputate venenatis metus, a volutpat tellus consectetur sed. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae;